پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار شهرستان میاندوآب به مناسبت سالروز فتح خرمشهر
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، مملو از رویدادهایی است که هر یک به عنوان تابلوی افتخاری ثبت شده است. در این میان، حماسه آزادسازی خرمشهر، به عنوان نقطه عطفی به‌شمار می‌آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری غیور مردان این مرز و بوم، به منصه ظهور رسید.
حماسه‌های ماندگار سوم و چهارم خردادماه سال 61 سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت و پایداری دزفول، یادآور ازخودگذشتگی مردمانی است که برگ زرین مقاومت و مجاهدتشان با سرافرازی در تاریخ این مرز و بوم به‌ثبت رسید و به یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی مبدل شد.
تعبیر زیبای امام خمینی(ره) که خرمشهر را خدا آزاد کرد نشانه ای از استقامت و ایستادگی مردم بزرگوار و مبارزه عزتمندانه غیورمردان ایران اسلامی می باشد که اجازه نداد حتی یک وجب از خاک این سرزمین با شکوه به دست دشمنان و بدخواهان بیفتد .
روزهایی که جهاد در راه وطن و مقاومت سخت و پرتلاطم جهادگران آن زمان و تلاش مظلومانه‌ انسان‌هایی را که برای حفظ ارزش‌های مقدس این دیار پاک، باارزش‌ترین دارایی خود را در طبق اخلاص قرار دادند و با شجاعت و صلابت حماسه‌ای ماندگار آفریدند به خاطر ایرانیان می‌آورد.
ثبات،امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مدیون شهدا، رزمندگان، دلاورمردان، خانواده معزز شهداء، ایثارگران و جانبازان عزیز هستیم و قدردان عظمت و بزرگی این غیورمردان، به راستی فتح خرمشهر نماد حماسه ای تاریخی و باشکوه است و شایسته است این روز بزرگ را ارج نهیم و بر روح پاک شهیدان به ویژه شهدای خوزستان درود می فرستیم و این حماسه باشکوه را همواره زنده نگه خواهیم داشت.
اینجانب فرارسیدن سالروز این دو حماسه بزرگ را خدمت تمام ملت ایران تبریک عرض نموده، یاد و خاطره‌ شهدای گران‌قدری را که با ایمان والای خود و بذل جان ارزشمندشان گام نهادن واقعی در مسیر اسلام را به همگان آموختند گرامی می‌دارم.