به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب، همزمان با هفته جهاد کشاورزی 11طرح آبیاری تحت فشار و چهارمین نمایشگاه تخصصی صادرات کشاورزی شهرستان میاندوآب با حضور دکتر امیری فرماندار میاندوآب ، مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر امیری معاون استاندار و فرماندارشهرستان میاندوآب در مراسم افتتاح همزمان این پروژه ها ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی و تقدیر از عملکرد خوب مدیریت جهاد کشاورزی و مجموعه تحت امر، از جهادگران به عنوان سنگرسازان بی سنگر یاد کرده و افزود: در حال حاضر مدیریت مصرف آب و اجرای سیاست های احیای دریاچه ارومیه، با اهمیت ترین موضوع برای کشاورزی می باشد.
وی با بیان اینکه اصلاح روش های آبیاری یکی از نیازهای اساسی در شرایط فعلی است، گفت: محدودیت آبی، تغییر اقلیم و مصرف بی رویه ، لزوم تغییر روش های آبیاری را با اهمیت ساخته است همچنین با توجه به محصولات تولیدی کشاورزان منطقه که عمدتاً چغندر قند می باشد ضرورت کشت محصولات جایگزین کم آب بر و مدیریت کشت مازاد این محصول مهمترین اقداماتی هستند که باید انجام شوند.
گفتنی است در این مراسم ضمن تجلیل از نمونه های استانی و ملی کشاورزی میاندوآب، 11طرح آبیاری تحت فشار مورد بهره برداری قرار گرفته و برای ۱۷نفر به صورت مستقیم و ۲۸نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شد.