به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میاندوآب با حضور دکتر امیری فرماندار این شهرستان،معاونت امور جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و اعضای ستاد با محوریت کارآفرینی ، اشتغال پایدار و ازدواج جوانان این شهرستان برگزار شد.
دکتر امیری در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد مناسب اداره ورزش و جوانان میاندوآب در فراهم نمودن مقدمات خانه جوان این شهرستان گفت: میاندوآب بعد از ارومیه اولین شهرستان استان است که کلنگ زنی خانه جوان صورت گرفته و عملیات احداث آن آغاز گردیده است.
وی افزود: دشمنان ایران قشر جوان را هدف قرارداده اند و با استفاده از فضاهای مجازی سعی در کمرنگ نمودن اعتقادات ما دارند، جوانان امانت مردم در دست مسئولین هستند، اینکه در کجا رشد می کنند و چگونه تعلیم و پرورش می یابند از مهمترین دغدغه های مسئولین نظام جمهوری اسلامی است.
وی گفت: برای مقابله با اهداف پلید دشمنان باید آموزش، آشنایی و انس قشر جوان کشور با تربیت اسلامی، روحانیت، اهداف انقلاب و عمل به وصایای امام راحل در اولویت کاری همه ما قرار گیرد که این امر خود مستلزم همت مضاعف ائمه جمعه و جماعت، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان است.
ناصر امیری استفاده بهینه از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای ایجاد اشتغال و پربار نمودن اوقات فراغت جوانان، ایفای نقش صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال پایدار با اعطای تسهیلات اشتغال، برگزاری جشنواره های مشاغل خانگی توسط بانوان منطقه وتوجه ویژه به صنایع دستی، گردشگری و محصولات کشاورزی، کیف و کفش ،چاپ و نشر با توجه به پتانسیل های موجود شهرستان و استفاده از جوانان متدین و کاربلد در پست های مدیریتی را از راهکارهای ایجاد تحول اقتصادی و زمینه اشتغال دانست و ابراز امیدواری کرد جوانانی که وارد جامعه کاری کشور می شوند افرادی با روحیه جهادی و پشتیبان انقلاب باشند.
گفتنی است در خاتمه این جلسه حکم ریاست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میاندوآب از طرف استاندار محترم آذربایجان غربی اعطاء گردید.