ناصر امیری فرماندار میاندوآب در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان میاندوآب اظهار کرد: بر اساس اعلام جهاد کشاورزی، امسال تاکنون ۳۹ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان منطقه در این شهرستان خریداری شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، امسال ۵۰ درصد بهای گندم خریداری شده از کشاورزان، حداکثر یک هفته بعد از تحویل گندم به حساب گندمکاران واریز و مابقی مطالبات آنان با برنامه ریزی و پی گیری های مسئولین زیربط حداکثر ظرف یک ماه به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

وی گفت: در شهرستان میاندوآب پنج مرکز خرید نیز نیز محصول گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را خریداری می کنند که خرید تضمینی گندم به قیمت ۱۳هزار ریال انجام می گیرد.

امیری ضمن تقدیر از تلاش های انجام گرفته برای مساعدت حال کشاورزان، تصریح کرد: کشاورزان قشر زحمتکش جامعه هستند که سرمایه و عمر خویش را صرف تولید و کشت گندم و کسب روزی حلال می کنند و از نظر اخلاقی، شرعی و قانونی می بایست به مطالبات خویش دست یابند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب اظهار کرد: امیدواریم شاهد شکوفایی و پیشرفت و توسعه روزافزون بخش کشاورزی میهن عزیزمان باشیم.