به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ کارگاه آموزشی " حسابرسی شهرداریهای جنوب استان" با حضور امیری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب و مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.
ناصر امیری فرماندار میاندوآب در این جلسه ضمن قدردانی حضور شهرداران و روسای شوراهای جنوب استان و گرامیداشت روز دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت: عملکرد شهرداری زمانی قابل قبول خواهد بود که مردم از تنظیف و نگهداری معابر شهری، مدیریت پسماند، ساخت وسازهای قانونی و اجرای مستمر عملیات عمران و آبادانی شهر رضایت داشته باشند. این امر محقق نخواهد شد مگر با اتفاق نظر و همدلی اعضای شورا با شهردار آن شهر.
وی افزود: شوراها نقش اساسی در مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر دارند، وجود اختلاف در میان اعضای شورای شهر موجب عقب ماندگی و عدم رشد و توسعه شهر خواهد شد لذا از شما بعنوان نماینده مردم انتظار می رود با مشورت سازنده با شهردار مشکلات را پشت سر بگذارید چرا که مشورت در تمامی اعصار مورد تاکید پیامبر اکرم(ص)، ائمه اطهار و بزرگان ما بوده است و امیدواریم شوراهای محترم با فاصله گیری از مسائل و جناح بندیهای سیاسی و عملکرد قانونی فقط در جهت عمران و آبادانی شهری و جلب رضایت شهروندان عمل نمایند.
وی در ادامه با تاکید برضرورت حل مسائل مربوط به نیروی انسانی و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری گفت: امروز شاهد هستیم که شهرداریها بعلت تراکم نیروی انسانی و مازاد نیرو با مشکلات زیادی مواجه هستند بر همین اساس ساماندهی نیروهای موجود و جلوگیری از جذب نیروی جدید باید در دستور کار قرار گیرد.
فرماندار میاندوآب اشاره ای نیز به مصوبات ارسالی به هیئت تطبیق کرد و افزود: شهردار و شوراهای محترم از ارسال مصوباتی که می دانند مورد تایید هیئت تطبیق نخواهد بود خودداری نمایند چرا که چنین مواردی باعث بدبینی مردم و بوجود آمدن مشکلات سیاسی و اجتماعی در سطح شهر خواهد شد.
وی ادامه داد: معضل زباله و شرایط دفن پسماند و محل نامناسب آن در میاندوآب مشکلات فراوانی برای شهروندان میاندوآبی و شهرهای همجوار ایجاد کرده است تا جاییکه شاهد اظهار نظر از سوی کسانی هستیم که هیچ اطلاعی از شرایط دفن و مدیریت پسماند ندارند و فکر می کنند براحتی وبا یک فرغون می توان محل دفن را جابجا نمود، اعتبار مالی و محل دفن پسمان مشخص شده و مراحل تحقیقات آن به اتمام رسیده است لذا از مدیر کل محترم دفتر امور شهر و شوراها انتظار میرود تا با حمایت از شهردار و شورای شهر و کمک به رفع موانع موجود این امر در سریعترین زمان ممکن به سرانجام برسد.
ناصر امیری اشاره ای نیز به وضع مالی شهرداری ها کرد و خاطرنشان کرد: شهرداریها باید نسبت به ایجاد درآمد پایدار اقدام نمایند چراکه درآمد حاصل از ساخت و سازهای شهری همیشگی نیست و عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری ها را در پرداخت حقوق و اضافه کاری کارکنان دچار مشکل خواهد کرد و به مرور زمان گریبان گیر شهردار و دیگر مسئولین شهری خواهد شد.
وی در خاتمه هدف از میزبانی کارگاه آموزشی حسابرسی را ایجاد موقعیتی برای شهرداران و شوراهای جنوب استان اعلام کرد تا این بزرگواران براحتی بتوانند مشکلاتشان را با مدیر کل بیان نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و راه کارهای مفید ارائه شود.