به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب، کارگاه آموزشی مبارزه با مواد مخدر دهیاران شهرستان میاندوآب با حضور معاونت سیاسی-اجتماعی فرمانداری،ریاست شبکه بهداشت ودرمان ورئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان برگزار گردید.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار میاندوآب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اعلام داشت: اسلام دین اخوت، مهربانی و برادری است و امروز دشمن تلاش زیادی برای تفرقه انجام می دهد.

ایشان در ادامه سخنان خود بر لزوم آموزش و مقابله با مواد مخدر در بین روستائیان و دهیاران تاکید و تصریح کرد: امروز دشمنان ما با شبکه های مختلف تلاش می کنند تا جوانان و مردم ما را به سمت آسیب های اجتماعی که مواد مخدر یکی از آنهاست، سوق دهند.

احمد علی اسدپور با اشاره به اینکه هر یک از ما و نهادهای مختلف مانند صدا و سیما، وزارت ورزش و جوانان و مبلغان و روحانیون و... در مقابله با گرایش جوانان به سمت مواد مخدر نقش مهمی دارند، اظهار کرد: مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر یک تکلیف و وظیفه همگانی است که باید هر یک از افراد و نهادها از ظرفیت خود برای مقابله با آن استفاده کنند.

وی ورزش را یکی از مهم ترین عوامل برای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی دانست و گفت: ورزش همگانی می تواند نقش موثری برای مقابله با اعتیاد و آسیب های اجتماعی داشته باشند که لازم است در راه توسعه ورزش همگانی گام برداریم.

اسدپور هم چنین مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر را از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: مبلغان دینی نیز می توانند با تقویت باورهای مذهبی و دینی مردم در منابر خود، در راه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر گام بردارند.