پیگیری وضعیت شهرک های صنعتی میاندوآب

در جلسه مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی با فرماندار میاندوآب، مشکلات و چالش‌های بخش‌های صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی میاندوآب مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی با فرماندار میاندوآب، مشکلات و چالش‌های بخش‌های صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی میاندوآب مورد بررسی قرار گرفت
فرماندار میاندوآب: حتما با هدف آشنایی با مشکلات و چالش‌های بخش‌های صنعتی و تولیدی و کمک به رفع آن‌ها در سال جهش تولید نشستهایی را در شهرک برگزار خواهیم کرد /در شرایط کنونی کشور، قهرمان واقعی کسی است که یک شغل ایجاد نماید و یا تلاش کند که کارگری بیکار نشود، ما به عنوان دولت همراه مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی خواهیم بود . فاز اول مطالعات شهرک صنعتی چهاربرج خاتمه یافته و خط انتقال برق نیز در دست اقدام است/ مشکل آب شهرک صنعتی میاندوآب با افزایش سهم آبه شهرک حل شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ سرپرست فرمانداری میاندوآب در این نشست با بیان این‌که در شرایط کنونی کشور، قهرمان واقعی کسی است که یک شغل ایجاد نماید و یا تلاش کند که کارگری بیکار نشود، اظهار داشت: ما به عنوان دولت همراه مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی خواهیم بود

وی افزود: درد بزرگی است که واحد تولیدی تعطیل گردد و  تولید این واحدها متوقف، ماشین‌آلات آن‌ها فرسوده و نیروی انسانی‌شان بیکار گردند.

وی فعالان بخش خصوصی را کارشناسان عرصه تولید توصیف و تصریح کرد: از تولید کنندگان می‌خواهیم مشکلات موجود در تمام زمینه‌ها را شناسایی و اعلام کنند و  فرمانداری نیز وظیفه پیگیری و نظارت بر این کار را برعهده خواهد داشت.

 

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان آذربایجان غربی از پایان فاز اول مطالعات شهرک صنعتی چهاربرج خبر داد.

حسن حاتمی، سرپرست شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب شیرازه محبت به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میاندوآب، گزارشی از عملکرد و برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی برای سال 99 را ارائه نمود.

حاتمی با اشاره به مشکل آب شهرک صنعتی میاندوآب در روزهای اخیر گفت: با توجه به تدابیری که طی روزهای اخیر اندیشیده شد قراردادی با شرکت آب و فاضلاب منعقد گردید و سهم آبه شهرک از 12/5 لیتر بر ثانیه با افزایش 15 لیتری به 37/5 لیتر بر ثانیه افزایش یافت و در حال حاضر مشکلی از بابت آب شهرک نداریم و این نوید را به تولیدکنندگان می دهیم که حداقل تا 10 سال آینده مشکل آب نخواهیم داشت.

وی افزود: شهرک صنعتی میاندوآب جزو بهترین شهرکهای صنعتی استان بوده و برترین صنعتگران و تولیدکنندگان نیز در همین شهرک فعالیت می کنند هرچند که میدانیم امکانات و زیرساختهای موجود شهرک صنعتی متناسب با لیاقت و شایستگی های تولیدکنندگان نیست.

مدیر عامل شهرکهای صنعتی با اشاره به بحث فاضلاب گفت: امیدواریم تصفیه خانه فاضلاب شهرک میاندوآب روز دهم تیر ماه مصادف با روز صنعت و معدن راه اندازی شود، همچنین مطالعات فاز اول شهرک صنعتی چهاربرج به پایان رسیده و خط انتقال برق این شهرک نیز در دست اقدام می باشد.

حاتمی گسترش فعالیت های صنعتی و تولید را از ضروریات دانست و با اعلام اینکه زمینی برای گسترش شهرک صنعتی باقی نمانده است گفت: زمینی که برای فعالیت صنعتی انتخاب می شود باید لم یزرع و فاقد پوشش گیاهی باشد و این امر انتخاب زمین در این شهرستان را با مشکل مواجه ساخته است با مطالعاتی که انجام شده دو فطعه زمین در  برای ایجاد شهرک صنعتی شناسایی شده است هرچند شاید در کوتاه مدت تبدیل به شهرک صنعتی نشود ولی اقدام موثری برای آینده صنعت شهرستان خواهد بود.

وی در خاتمه از فرماندار میاندوآب خواست تا در کمیته های برنامه ریزی شهرستان اعتباری برای حل مشکلات و رفع نواقصات شهرک صنعتی میاندوآب مورد تصویب قرار گیرد.