کمیته نظام مراقبت بیماری آنفلوآنزا با حضور شیرازه محبت معاون سیاسی فرماندار میاندوآب و جمعی از پزشکان و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب تشکیل جلسه داد

کمیته نظام مراقبت بیماری آنفلوآنزا با حضور  شیرازه محبت معاون سیاسی فرماندار میاندوآب و جمعی از پزشکان و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب تشکیل جلسه داد
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب: داروی مورد نیاز برای بیماران مبتلا به آنفولانزا تهیه و در مراکز درمانی وجود دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ نظر به اهمیت افزایش سطح آگاهی جامعه از مخاطرات بیماری آنفلوآنزا و در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری در بین آحاد مردم، کمیته نظام مراقبت بیماری آنفلوآنزا با حضور حسام شیرازه محبت معاون سیاسی فرمانداری میاندوآب ، جمعی از پزشکان متخصص ، پزشکان خانواده و مسئولین بخش‌های درمانی بیمارستان‌ها  در محل سالن کنفرانس دانشکده پرستاری میاندوآب برگزار شد.

در این جلسه دکتر شرافتی متخصص بیماری‌های عفونی در این کمیته با بیان اینکه همواره پیشگیری  بهتر از درمان است اهداف برگزاری این کمیته را تشریح و بر رعایت موارد و دستورالعمل های بهداشتی توسط افراد و انتقال مباحث آموزشی این جلسه به گروه های هدف در جهت ارتقای سطح آگاهی جامعه از خطر شیوع بیماری آنفلوآنزا تاکید کرد.

در ادامه متخصص بیماریهای عفونی به بیان مطالب آموزشی مرتبط با بیماری آنفلوآنزا و راه های پیشگیری از ابتلا و در صورت مبتلا شدن ، راه های جلوگیری از شیوع بیماری برای شرکت کنندگان در این جلسه پرداخت.

شیرازه محبت معاون سیاسی فرماندار شهرستان در این جلسه اظهار کرد: شیوع بیماری آنفلوانزا جامعه را تحت تأثیر قرار داده و موجب نگرانی و اضطراب در خانواده‌ها شده ‌است، لذا نباید این موضوع به یک بحران تبدیل شود.

شیرازه محبت با بیان اینکه کل کشور درگیر این موضوع هست، خاطرنشان کرد: نباید گذاشت سلامت جامعه با خطرات جدی مواجه شود، لذا باید برنامه‌های پیشگیری و درمان را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

وی ضمن تأکید بر لزوم نظارت و کنترل بیشتر خاطرنشان کرد: مراکز درمانی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این موضوع از جمله شبکه بهداشت، دامپزشکی و جهاد کشاورزی در سطح شهرستان تمام تلاش خود را جهت پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزا بکار باید گیرند.

معاون سیاسی فرمانداری میاندوآب با تأکید بر اطلاع‌رسانی بموقع و دقیق در سطح شهرستان، تصریح کرد: آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی باید به‌گونه‌ای باشد که موجب نگرانی نشود و مطالب مربوطه جهت پیشگیری، درمان و مقابله به شیوه آموزشی اطلاع‌رسانی گردد تا از هرگونه شایعه سازی و بزرگ نمایی در این خصوص جلوگیری گردد.

دکتر سهراب حیدری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از میزان و نحوه شیوع این بیماری ویروسی به بیان راه های مقابله و پیشگیری از ابتلا به ابن بیماری پرداخت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با اشاره به داروی مورد نیاز برای بیماران بیان کرد: داروی مورد نیاز تهیه و در مراکز درمانی وجود دارد.