اطاعیه ستاد انتخابات شهرستان میاندواب

اطاعیه ستاد انتخابات شهرستان میاندواب

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ متن این اطلاعیه بدین شرح است:

انتخابات ۱۴۰۰ را در شرایطی برگزار می کنیم که اپیدمی بیماری کووید-۱۹ تمامی سطوح و شئون جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

مقوله سلامت جامعه و مشارکت گسترده در انتخابات نیز هر دو از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ستاد ملی کرونا دستورالعمل بهداشتی تبلیغات انتخاباتی را تدوین و جهت اجرا توسط نامزدها ابلاغ و اطلاع رسانی نموده است.

در این راستا برگزاری هرگونه مراسم سخنرانی، مناظره، پرسش و پاسخ و ... در اماکن سرپوشیده، راه اندازی کارناوال های انتخاباتی و دایر نمودن ستادهای تبلیغاتی در مراکز و معابر پرترافیک شهر ازجمله: ( میدان امام خمینی(ره) تا اول خیابان ۱۶ متری، خیابان شریعتی تا تقاطع مدرس و ستارخان و خیابان ستارخان، ۱۷ شهریور، شهدا، ابتدای خیابان ولی عصر تا میدان مادر، خیابان طالقانی تا میدان امام حسین (ع)، میدان ۱۵ خرداد تا میدان پاسداران) و همچنین در فاصله کمتر از ۳۰۰ متری میادین اصلی، در فاصله کمتر از ۲۰۰ متری مراکز و ایستگاههای آتش نشانی و فوریتهای پزشکی، کلانتری ها، در فاصله کمتر از ۵۰۰ متری فرمانداری، بخشداری ها و مراکز نظامی و امنیتی ممنوع می باشد.

بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی و مصادیق لازم برای رعایت توسط نامزدها در سطح شهرستان، بعد از قطعی شدن اسامی نامزدها قبل از شروع زمان تبلیغات در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

لذا انتظار می رود کلیه نخبگان و گروه های مرجع اعم از سیاسی، مذهبی، اجتماعی و ...، همراهی و همکاری لازم را در مراسمات مختلف اعم از جشن های ملی و مذهبی، عزاداری ها و مناسبت های سیاسی و انتخاباتی در پرهیز از تجمعات و ازدحام های مردمی جهت حفظ سلامتی شهروندان و تقویت اعتماد عمومی برای استمرار تاب آوری اجتماعی به دور از هرگونه استثناء به عمل آورند.

بدین منظور ضروری است نامزدهای انتخاباتی با مسئولیت پذیری و تعهد در قبال جان و سلامتی مردم، برنامه های تبلیغاتی خود را در چارچوب دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و به دور از تجمع و ازدحام افراد برگزار نمایند.

بدیهی است میزان پایبندی و رفتار انتخاباتی نامزدها در احترام به هنجارها و قوانین شهر به عنوان شاخصی برای ارزیابی و قضاوت مردم در انتخابات خواهد بود.

امید است با همکاری و تعامل مورد نیاز، شاهد انتخاباتی قانونمند با حضور گسترده آحاد مردم در فضایی آرام و با نشاط در شهرستان میاندوآب باشیم.

 

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان میاندوآب