برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرستان میاندوآب

جلسه توجیهی و آموزشی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرستان میاندوآب با حضور فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای تامین و هیئت های بازرسی و نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر برگزار شد

جلسه توجیهی و آموزشی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرستان میاندوآب با حضور فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای تامین و هیئت های بازرسی و نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ حسام شیرازه‌محبت در جلسه توجیهی و آموزشی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر شهرستان میاندوآب که با حضور امام جمعه، اعضای شورای تامین و هیات های بازرسی و نظارت بر این انتخابات برگزار شد، اظهار داشت:  برای مجموعه وزارت کشور و دستگاه‌های نظارتی رعایت اصل بی طرفی و امانت داری از آرای مردم در انتخابات بسیار مهم است.

شیرازه محبت با اشاره به اینکه نشاط اجتماعی با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌ های رای توسط نامزدهای انتخابات ایجاد خواهد شد، افزود: انتخابات، پیش شرط مردم سالاری است.

وی بیان کرد: نامزدهای شوراها وارد عرصه‌ای شدند که پس از انتخابات تصمیم گیرندگان در مورد پیشرفت شهر خواهند بود و باید خط مستقیم تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری برای پیشبرد اهداف نظام را مدنظر قرار دهند.

فرماندار میاندوآب‌ با اشاره به اینکه نامزدها، قانون اساسی در مورد شوراها را مطالعه کنند، گفت: آسیب‌شناسی که در این راستا انجام گرفته، بعضی از نامزدها بدون شناخت، مسایلی را مطرح می‌کنند که بعدها برای خودشان مشکل ساز می‌شود در حالی که اگر اصول قانون اساسی در مورد شوراها را مطالعه کنند، بهتر می‌توانند با وظایف خود آشنا شوند.

شیرازه محبت همچنین با اشاره به مدنظر قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری موضوع انتخابات و مشارکت مردم را تبیین کرده اند که یکی از راه‌های مشارکت در کف جامعه انتخابات شوراهای شهر و روستاهاست.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر آزادی و رشد و توسعه کشور است، افزود: مهمترین مقوله در این راستا از سوی کاندیداها، جذب و مشارکت دادن حداکثری مردم است چرا که کسب بیشترین آرا نشانه پشتوانه قوی مردمی برای کاندیداها خواهد بود.

وی بیان کرد: اگر انتخابات پرشور باشد، به تبع آن امید تازه‌ای در جامعه ایجاد می‌کند و توسعه هم با امید آفرینی روی می‌دهد.

فرماندار میاندوآب‌ با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ها در این روزها بر طبل بی‌تفاوتی می‌کوبند، اظهار داشت: اولویت اول نامزدهای شوراها تقویت مشارکت حداکثری در انتخابات و تقویت مشروعیت نظام باشد و همچنین خودداری از بیان برخی حرف‌های خارج از وظایف و اختیارات و زیرسوال نبردن اساس نظام اولویت بعدی آنان باشد چراکه کاندیداها به عنوان افراد اصلح و مورد تایید نظام جمهوری اسلامی باید در جهت مشروعیت و مقبولیت این نظام تلاش کنند.

وی با تاکید بر تقویت هویت ملی، اضافه کرد: افزایش حساسیت مردم نسبت به منافع شهر و حمایت از طبقات محروم جامعه با آسیب‌شناسی و حضور در آن محله‌ها اولویت دیگر کاندیداها باشد چرا که یکی از مشکلات حاکم در شهر، رشد نامتوازن شهر است و مناطق کمتر برخوردار روز به روز با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

شیرازه محبت گفت: مردم در انتخابات به جای توجه به مسایل قومی و قبیله‌ای به دنبال شایسته سالاری باشند تا در طول عمر چهار ساله شورای شهر بتوانند عملکرد آنان را نقد کنند.

وی همچنین با تاکید بر حفظ ارزش‌ها و خودداری از سخنان ساختار شکن به خاطر تعدادی رای، گفت: باید در گود انتخابات منافع و مصالح عمومی نسبت به سایر مسایل ارجحیت داشته باشد و نامزدها از دادن وعده‌های بدون پشتوانه و خارج از وظایف خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به همه مسایل آگاه هستند، اظهار داشت: در صورت عدم تحقق وعده‌ها اولین کسی که آسیب خواهد دید، همان وعده دهنده‌ها خواهند بود.

فرماندار میاندوآب‌ تاکید کرد: دشمنان ایران اسلامی سعی دارند تا با استفاده از شبکه های معاند و اقدام در جهت تعطیلی، تحریم انتخابات و کمرنگ جلوه دادن حضور و مشارکت مردم حتی در یک روستا، نظام را تضعیف کنند بنابراین از کاندیداها انتظار می‌رود مردم را به حضور حداکثری در انتخابات ترغیب کنند.

شیرازه محبت با تاکید بر اینکه نباید کاندیداها در پروسه انتخابات ابزار اهداف شوم بدخواهان نظام باشند، گفت: برای ما ملاک رای مردم است و فرقی در میان افراد در صورت پیروزی وجود ندارد و براساس فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رای مردم حق‌الناس است، برای ما حکم حکومتی و تکلیف شرعی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه روند انتخابات تابع دستورات و مصوبات ستاد کروناست، اظهار داشت: هرچند وضعیت شهرستان مدتی است در شرایط نارنجی ثابت مانده ولی این شرایط شکننده بوده و هر لحظه امکان بدتر شدن شرایط وجود دارد و بنابراین استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ضروری بوده و هرگونه تجمع انتخاباتی باید در مکان‌های رو باز باشد و مدت آن نیز نباید بیشتر از ۲ ساعت باشد.

وی با اشاره به اینکه همچنین مسوولیت رعایت پروتکل ها با شخص کاندیداست، بیان کرد: کاندیداهای شورای شهر برای رونق چرخه اقتصادی شهرستان سعی کنند چاپ بنرهای تبلیغاتی، زندگینامه ، بروشور از ظرفیت شهرستان استفاده کنند.