رضایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب؛

واکسیناسیون طیور، همکاری و افزایش تولید مرغداران باعث شد تا مرغ با قیمتی کمتر از نرخ مصوب در بازار میاندوآب عرضه شود

واکسیناسیون طیور، همکاری و افزایش تولید مرغداران باعث شد تا مرغ با قیمتی کمتر از نرخ مصوب در بازار میاندوآب عرضه شود
کارگروه تنظیم بازار شهرستان میاندوآب به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، طبق روال شنبه های هرهفته تشکیل جلسه داد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب در این جلسه با انتقاد از کم کاری اتحادیه های صنفی در اعلام قیمت واحد و مصوب کالا گفت: عدم اعلام قیمت مصوب به هیچ وجه توجیه پذیر نیست، نباید شاهد اختلاف قیمت یک کالا در نقاط مختلف شهر بود، همچنین برای تنظیم بازار نیازمند تشدید نظارت و برخورد قاطع در تخلفات صنفی هستیم.


محمدرضا رضایی افزود: افزایش تولید و همکاری مرغداران شهرستان با کارگروه تنظیم بازار باعث شد تا عرضه مرغ افزایش یابد و امروز مرغ با قیمتی کمتر از قیمت مصوب عرضه می شود.

 

وی با تقدیر از عملکرد شبکه دامپزشکی گفت: شبکه دامپزشکی با اقدام بموقع و موثر در واکسیناسیون طیور، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان زمینه افزایش تولید و جلوگیری از خسارات مالی مرغداران را فراهم نمود که عملکردی قابل تحسین و شایسته تقدیر است.

 

معاون سیاسی فرماندار میاندوآب در خاتمه سخنان خود با تقدیر از تمامی اعضا و بازرسان ستاد تنظیم بازار گفت: همکاری بسیجیان در طرح نظارت بر بازار خوب و قابل تقدیر است و امیدواریم اعضای کارگروه اهتمام ویژه ای نسبت به پرداخت حق و حقوق قانونی این بزرگواران داشته باشند.

 

 تاکنون هیچ موردی از ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان میاندوآب گزارش نشده است

مهدی فتاحی، مدیر شبکه دامپزشکی میاندوآب نیز در این کارگروه با اعلام اینکه هنوز هیچ موردی از ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در میاندوآّ دیده نشده است گفت: واکسیناسین آنفولانزا طی دومرحله در روزهای 9 و 18 دوره پرورشی در سطح مرغداری های صنعتی شامل: 3 واحد تولید مرغ مادر و 2 واحد تجاری تولید مرغ تخمگذار انجام شده است و تمام تلاش خود را بکارگرفته ایم تا پنجره ای برای ورود ویروس آنفولانزای پرندگان به چرخه تولید مرغ و تخم مرغ باز نشود.

وی افزود: با همکاری شبکه بهداشت و درمان، جهادکشاورزی و حفاظت از محیط زیست درگاه های ورود ویروس که عمدتا در سواحل زرینه رود و تالاب نوروزلو قرار گرفته اند مورد پایش قرار گرفته و درصورت مشاهده موارد مشکوک سریعا اقدام به نمونه برداری و جمع آوری کرده و اجازه انتشار ویروس داده نمی شود.