برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان غربی

دولت به دنبال توسعه زیرساخت های اینترنت و فضای مجازی است

دولت به دنبال توسعه زیرساخت های اینترنت و فضای مجازی است
استاندار آذربایجان غربی: از ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزشی برای ارتقای سواد رسانه ای استفاده شود / دولت به دنبال توسعه زیرساخت های اینترنت و فضای مجازی است / به فضای مجازی باید به عنوان یک فرصت توجه شود نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: ایجاد جبهه واحد در فضای مجازی برای مقابله با تهاجم دشمن ضروری است

استاندار آذربایجان غربی:

از ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزشی برای ارتقای سواد رسانه ای استفاده شود / دولت به دنبال توسعه زیرساخت های اینترنت و فضای مجازی است / به فضای مجازی باید به عنوان یک فرصت توجه شود

 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری، تهدیدات و آسیب های فضای مجازی شناسایی و مورد توجه جدی دستگاههای متولی قرار گیرد.

🔹محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گفت: با توجه به اهمیت مقوله آموزش در حوزه فرهنگی توسط دستگاههای متولی، آموزش مربیان سواد رسانه ای و فضای مجازی در اولویت قرار گیرد.

🔹وی استفاده از ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزشی برای ارتقای سواد رسانه ای در جامعه را نیز ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری، تهدیدات و آسیب های فضای مجازی شناسایی و مورد توجه جدی دستگاههای متولی قرار گیرد.

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین با اعلام اینکه دولت به دنبال توسعه و تقویت زیرساخت های اینترنت و فضای مجازی است، افزود: فضای مجازی کشورمان در حوزه های مختلف متوجه تهدیدات متعددی از سوی دشمنان بوده و از این رو رهاشدگی این فضا قابل قبول نبوده و همه ما درخصوص مدیریت فضای مجازی مسئول هستیم.

🔹معتمدیان ورود جدی دستگاههای متولی به تولید محتوا در فضای مجازی را نیز بسیار مهم دانسته و یادآور شد: واقعیت امروز فضای مجازی، مبنای برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها باشد و نباید تحت تاثیر بزرگنمایی یا کوچک نمایی آسیب های این حوزه قرار گیریم.

🔹وی در ادامه با اشاره به ضرورت اشراف و همراهی نخبگان جامعه در ساماندهی تهدیدات و آسیب های فضای مجازی، افزود: با شناسنامه دار کردن رسانه های فعال در فضای مجازی، می توان در مقابل بی اخلاقی ها و پمپاژ ناامیدی و دامن زدن به مباحث قومیتی توسط رسانه های غیر مجاز و بی هویت ایستاد.

🔹استاندار آذربایجان غربی در پایان با بیان اینکه به فضای مجازی باید به عنوان یک فرصت توجه شود، تصریح کرد: با تعامل و تقسیم کار بین دستگاههای متولی و تشدید نظارت بر فضای مجازی، این حوزه ساماندهی و مدیریت خواهد شد.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:
ایجاد جبهه واحد در فضای مجازی برای مقابله با تهاجم دشمن ضروری است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با انتقاد از اینکه برخی کانال‌ها و سایت‌ها مشغول تضعیف همدیگر هستند، گفت: ایجاد جبهه واحد مقابل تهاجم دشمن ضرورت امروز فضای مجازی است که باید به این سمت حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی  در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی افزود: اگر در این حوزه همگرا بوده و به سمت وحدت حرکت کنیم، بسیار موفق تر خواهیم بود.

وی با تاکید بر فعال شدن کمیته‌های تخصصی ذیل شورای فرهنگ عمومی در حوزه فضای مجازی، اضافه کرد: باید در این خصوص نهادهای مسوول کمک کنند البته با اهتمام ویژه در حوزه مباحث ایجابی فضای مجازی، وظایف نهادها و ارگان‌ها نیز باید مشخص شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان غربی همچنین بر تقویت مبانی دینی مردم تاکید کرد و ادامه داد: اگر معنویت، تدین و تربیت دینی را تقویت نکنیم، عملکرد در حوزه فضای مجازی و ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در جامعه اثری نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در موضوع حجاب نباید به سمت سیاه نمایی رهاشدگی حرکت کنیم، اظهار کرد: نهادهای متولی باید در این خصوص وظیفه خود را بدانند و آن را به نحو احسن انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بر کنترل همزمان فضای مجازی و فضای حقیقی تاکید کرد و گفت: در کنار برنامه ریزی برای رصد و نظارت بر فضای مجازی، توجه به کنترل اماکنی نظیر آرایشگاه‌های زنانه و نهادهای متولی گردشگری که برخی تورهای بدون مجوز را ترتیب می‌دهند، نیز ضروری است.

وی همچنین با گرامیداشت پنجم مرداد، سالگرد تاسیس نماز جمعه در ایران اسلامی افزود: یکی از ارکان تقویت معرفت دینی مردم، نماز و نماز جمعه است و نماز های جمعه باید تقویت شود زیرا نص صریح قرآن کریم است که نماز را عاملی برای دوری انسان از فحشا و منکر می‌داند.