معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب :

در بحث آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی غفلت کرده ایم، برای اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی و شاید هم در مواقع بروز شرایط سخت تر نیازمند آموزش سبک زندگی نظام مند مناسب با شرایط هستیم

در بحث آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی غفلت کرده ایم، برای اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی و شاید هم در مواقع بروز شرایط سخت تر نیازمند آموزش سبک زندگی نظام مند مناسب با شرایط هستیم
آنچه که در شصت وششمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا مطرح شد؛ در بحث آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی غفلت کرده ایم، برای اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی و شاید هم در مواقع بروز شرایط سخت تر نیازمند آموزش سبک زندگی نظام مند مناسب با شرایط هستیم. تاکنون بیش از 401هزار دز واکسن در این شهرستان تزریق شده است، در شرایط فعلی 89درصد جمعیت شهرستان دز اول و 77 درصد نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

جلسه ستاد شهرستانی مبارزه ‌و مدیریت ویروس کرونا به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب در شصت وششمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا  مراقبت، نظارت، واکسیناسیون، حمایت و آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی را 5 اولویت اساسی در قطع زنجیره انتقال بیماری عنوان کرد و افزود: در بحث آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی غفلت کرده ایم و این امر باعث شده بار اصلی بر دوش کادر درمان باشد درحالیکه تمام نهادها باید پای کار و کمک حال کادر درمان باشند، برای اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی و شاید هم در مواقع بروز شرایط سخت تر نیازمند آموزش سبک زندگی نظام مند مناسب با شرایط هستیم.

اکبری افزود: افزایش مراسمات مذهبی و مجالس عزاداری در دهه دوم ایام فاطمیه با توجه به ازدحام مردم نگران کننده است، از مردم و تمامی متولیان برگزاری مراسمات تقاضا داریم برای حفظ سلامت شهروندان ضمن تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی مدت زمان برگزاری مراسم را نیز تا حدامکان کنترل نمایند.

وی با تاکید بر تشدید کنترل و نظارت برنحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار و مدارس گفت: تعطیلی مدارس و اماکن عمومی تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست و در صورت اعلام ستاد نسبت به تعطیلی مدارس اقدام خواهد شد.

 

تاکنون بیش از 401هزار دز واکسن در این شهرستان تزریق شده است، در شرایط فعلی 89درصد جمعیت شهرستان دز اول و 77 درصد نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب نیز در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون و بیماران بستری کرونایی در میاندوآب، اظهار کرد: در چند روز گذشته از لحاظ تعداد بیماران در بخش های بستری با افزایش بیماران مواجه هستیم که با توجه به شیوع سویه جدید بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با این وضعیت حرف اول را می زند.

سهراب حیدری با بیان اینکه تاکنون بیش از 401هزار دز واکسن در این شهرستان تزریق شده است، افزود: از این تعداد واکسن، بیش از 204 هزار دز اول و بیش از 176 هزار دز دوم هستند که به افراد تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه 22 هزار دز سوم واکسن کرونا به افراد واجد شرایط تزریق شده است، گفت: در شرایط فعلی 89درصد جمعیت شهرستان دز اول و 77 درصد نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

حیدری تصریح کرد: در امر واکسیناسیون نیز هیچ مشکلی وجود نداشته و افراد واجد شرایط می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، واکسن خود را تزریق کنند