جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان میاندوآب با محوریت برنامه ریزی و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای سفرهای تابستانی به ریاست معاون فرماندار برگزار شد

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان میاندوآب با  محوریت برنامه ریزی و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای سفرهای تابستانی به ریاست معاون فرماندار برگزار شد
صمد اکبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب: مهمترین وظایف ستاد سفر در سه مولفه تسهیل در سفر، خدمات دهی مناسب و اطلاع رسانی گسترده خلاصه می شود.

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان میاندوآب با  محوریت برنامه ریزی و آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای سفرهای تابستانی به ریاست معاون فرماندار برگزار شد

 

مهمترین وظایف ستاد سفر در سه مولفه تسهیل در سفر، خدمات دهی مناسب و اطلاع رسانی گسترده خلاصه می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ صمد اکبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب، در این جلسه با بیان اینکه مهمترین وظایف ستاد سفر در سه مولفه تسهیل در سفر، خدمات دهی مناسب و اطلاع رسانی گسترده خلاصه می شودگفت: در دوسال اخیر بدلیل شیوع کرونا شاهد کاهش سفرها بودیم و سعی خواهیم کرد درتابستان امسال با توجه به افزابش سفرها فضایی پرنشاط برای شهروندان و مسافران تابستانی ایجاد کنیم.

وی افزود: فعالیتهای ستاد سفر منوط به ایام خاصی همچون تعطیلات نوروزی و تابستان نیست و برنامه ریزی های ستاد باید برای تمام طول سال باشد، در طول سال مسابقات ورزشی و جشنواره های مختلف کشوری در میاندوآب برگزار می شود که نیازمند عزم جدی ستاد برای تامین امکانات میزبانی است.

اکبری با تاکید بر فرهنگ سازی مناسب در راستای مسافرپذیری شهرستان گفت: برای میزبانی خوب از مسافران در مرحله اول فرهنگ مسافرپذیری و فرهنگ سازی برای تسهیل سفر هموطنان به این شهرستان هستیم. تنظیف، تزیین محیط شهری، پارکها و سرویس های بهداشتی سطح شهر و ایجاد محیط با نشاط برای حضور مسافران،  امری ضروری است .

 وی اظهار کرد: برپایی نوروزگاه برای نمایش آیین ها، سنت ها و محصولات تولیدی شهرستان و برگزاری جشنواره عکاسی اقدامات تحسین برانگیزی بودند که با همکاری میراث فرهنگی، شهرداری و سازمانهای مردم نهاد اجرا شدند و میاندوآب را به عنوان شهری پویا، زنده و با نشاط معرفی کردند و امیدواریم برگزاری چنین برنامه هایی درسطح شهرستان ادامه یابد.

صمد اکبری در خاتمه جلسه از اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر خواست  در کنار اقدامات انجام یافته عنایت ویژه ای نیز نسبت به امنیت گردشگران داشته باشند، داشتن معاینه فنی و سلامت خودروها، امنیت مکانهای گردشگری،تفرجگاه ها و اماکن اقامتی باید مد نظر قرار گیرد.